Over deze leergang
Tijdens de oriëntatie maak je kennis met de vele aspecten van schoolleiderschap. Je krijgt zo alvast een stevig theoretisch fundament. Er is ook een praktijkdeel, zodat de theorie direct gaat leven. Mocht je momenteel niet werkzaam zijn in het onderwijs, dan dien je zelf een stage te vinden van minstens 4 dagen op een school naar keuze.
Daarnaast onderzoek je een vraag over leiderschap, over een zelfgekozen onderwerp waar jij nieuwsgierig naar bent.
Je sluit deze leergang af met een presentatie over de antwoorden die je gevonden hebt tijdens de oriëntatie.
-
Voor docenten, coördinatoren, IB’ers, projectleiders en decanen die zich willen oriënteren of schoolleiderschap bij hun past.
-
Voor leidinggevenden die (nog) niet werkzaam zijn in het onderwijs maar zich wel willen oriënteren of ze de stap naar schoolleiderschap willen zetten.
-
Je hebt een (informele) rol als leidinggevende
Wat je leert
- Wat schoolleiderschap inhoudt
- Wat je eigen ambities en mogelijkheden zijn
- Of schoolleiderschap (nu al) bij je past
Studiebelasting
Oriëntatie op Schoolleiderschap duurt 7 maanden. Er zijn 6 middagbijeenkomsten van 13.00 tot 17.00 uur, en 1 dagbijeenkomst van 9.00 tot 16.00 uur. Daarnaast studeer je thuis.
Wanneer je nog niet werkzaam bent in het onderwijs, dien je een stage te regelen op een school naar keuze. Het is uiterst waardevol om meerdere dagen in de klas te staan met een docent om de theorie beter te kunnen plaatsen in de praktijk. We stellen een minimum van 4 stagedagen die je gespreid volgt gedurende deze leergang.
Geen twijfel meer over je ambities als schoolleider
Je bent niet de enige met twijfels. Daarom riepen we deze oriëntatie in het leven. Want die geeft jou en gelijkgestemden uit het hele land de kans om het schoolleiderschap eerst te verkennen.
Daarna weet je het zeker: óf je gaat voor een toekomst als schoolleider, óf je ontdekt dat die rol (nu nog) niet bij je past. In beide gevallen kun je verder.
